Craobh an Aghasaigh 2019 - 2020

Chairperson: Deirdre Ní Ghrainbhil

Vice Chairperson: Margaret Bean Uí Chathasaigh

Runaí: Áine Uí Ghrainbhil 086-3085378 ainegrainville@gmail.com

Cisteoir: Micheál Grainbhil

P.R.O. Proinnsias Ó Cathasaigh

Oifigí na n-Óg: Prionnsias O Cathasaigh Ciarán Mac Gearailt

Treoraí na Gaeilge: Aifric Uí Bhrosnacháin

DLP Aoife Ní Ghrainbhil

Teachtaí don bhord Chontae: Áine Uí Ghrainbhil & Michéal Grainbhil

Iniúchóir (Auditor) Doireann Ní Sheaghdha


Baile an Bhuinneánaigh CCE 2019 - 2020

Chairman Robert Stack

Vice Chairperson Finola Fogarty

Secretary Mary Mulvihill 0861995148 mgmulv@eircom.net

Treasurer Betty Joyce

PRO Marie Houlihan 0879542102 mariehoulihanballyb@gmail.com

Auditor Leesha Meehan

Treorai na Gaeilge Anne Cummins

Youth Officer Orla Holly

DLP John Dee

Delegates to Co Board Clare Mulvihill, Marie Houlihan, Ann O’ Donnell


Baile Uí Dhonnchú/Lios Eiltín CCE 2019 - 2020

Chairperson Liz McNamara

Vice Chairperson Helen O'Neill

Secretary Miriam McEnery 087-6982711mir_103@hotmail.com 

Treasurer: John Nolan

Auditor: Noel Fennell

P.R.O. Katie McNamara Purcell 0877945158 mcnamarakatie1@gmail.com

DLP Paula Falvey

Treoraí na Gaeilge Karen Trench

Youth Officer: - Darragh Mackessy

County Board Delegates:  Verona Mackessy John Stack


Béal Átha Longfoirt/Tairbeart 2019 - 2020

Chairperson Paula Dunlea

Vice Chairperson Marie O'Donnell

Secretary Helen Flaherty 087 6450 269 Ballylongfordtarbertcce@gmail.com

PRO Fiona Donoghue

Treasurer: Fiona Griffin

Auditor: Ann Marie Neville

Treoraí na Gaeilge: Triona Kiely

DLP: Yvonne Young

County Board Delegates: Yvonne Young and Eoin O'Neill


Barr na Sriade CCE 2019 - 2020

Chairperson Suzanne Ní Laoighre 

Vice Chairperson Eilish Moriarty

Secretary: Clíona Ní Bhraonáin 087 6863244 clionalibes@gmail.com

Treasurer: Nicola Ni She

Auditor Eileen O'Sullivan

P.R.O. Saidbh Ní Bhraonáin saidbhlibes@gmail.com 085 2081586

Offig Na Og

Treoraí na Gaeilge: Ciara Ní Shé

DLP Cliona Ni Bhraonain

County Board Delegates: Cliona Ni Bhraonain Saidbh Ni Bhraonain


Brosnach CCE 2019 - 2020

Chairperson Gretta Curtin

Vice Chairman Eoin O'Sullivan

Secretary Joanne Lenihan eagleviewbrosna3@gmail.com 087 79 33 766

Treasurer Cathy Murphy

PRO Geraldine O'Sullivan gmcqos13@live.ie 086 33 83 129

Auditor Elaine O'Rourke Leahy, Declan Linehan.

Offig Na Og John Forde

Treoraí na Gaeilge Joanne Linehan
County Board Delegates Conor Hickey, Noel Lane
DLP Caitlin Ni Mhurchú


An Tochar CCE 2019 - 2020

Patron : Fr. Brendan Walsh,

President: John Lyons,

Vice President: Denis McCarthy

Chairman: Johnny O’Carroll

Vice Chairperson Mary O'Regan

Secretary: Anne Marie Herlihy 087 1361403 herlihy544@gmail.com

Treasurer: Roisin O'Hanlon

Auditor: Richard Casey

P.R.O. Marie Barrett 0877947720 barrettmarie@yahoo.co.uk

Youth Officer: Siobhan O'Hanlon

Treoraí na Gaeilge: Ciara O'Hanlon

DLP: Roisin O’Hanlon,

Delegates: Mary O'Regan, Mary Yallop


Ceoltóirí na nGleannta 2019 - 2020

Chairman: Maurice Murphy

Vice Chairperson Muireann O Donovan

Secretary: James (Gerry) Smith 086 - 2673577 ceoltoirinaghleanna@gmail.com

Treasurer: Zelda O’ Shea

Auditor: Niamh Burke

P.R.O. Caroline Murphy (086) 170 3932 caroline@womansworld.ie

County Board Delegates: James Gerry) Smith & Maurice Murphy

DLP Officer Maura King


Cill Chuimín CCE 2019 - 2020

Kilcummin CCE 

Chairperson Geraldine Pigott

Vice Chairman Tony O'Connor

Secretary Louise Finnegan, 087 9353254 McGuiremlouise@gmail.com

Treasurer Andy McCarthy

PRO Derek O'Leary derekmoleary@gmail.com 0872662395

DLP Áine Doolan

Auditor Dan Greaney, 

Youth Officer Shauna O'Leary

Irish Officer TBC

Delegate to County Board Geraldine Pigott/ John Moriarty


Cill Airne CCÉ 2019 - 2020

Killarney CCE

Chairman: Eoin Ó’Carra

Vice Chairperson Geraldine Guilfoyle

Secretary: Aine Uí Mhangáin 087-9403508 annmanganwoodline@hotmail.com

Treasurer: Gerard Mangan

Auditor: Maureen McMahon O’Leary

P.R.O. Joan Pollard Carew joanpollardcarew@gmail.com 086-8718819

Youth Officers: Kianan O’Doherty,

Treoraí na Gaeilge: Eoin Ó’Carra

County Board Delegates: Eoin Ó’Carra Kianan O’Doherty

Designated Liaison Person Eoin Ó’Carra


Faill Móir CCE 2019 - 2020

Chairman: Andrew Wynton

Vice Chairperson Carmel Moran O'Connor

Secretary Siobhan O'Sullivan 087 2146770 anfhaillmhorcce@gmail.com

Treasurer: Monica Sheehan

Auditor: Timothy Garvey

P.R.O. Ita Ryan Hill itaryan@gmail.com 0851050195

Youth Officers: Seamus Sugrue

Treoraí na Gaeilge: Padraig O’Gairbhí

County Board Delegates: Padraig O’Gairbhí & Timothy Garvey

DLP Tara Kavanagh


Fossa Dhá Míle CCE 2019 - 2020

Chairman: Tim Kissane

Vice Chairman: Mike Cronin

Secretary: Eileen Lucey 087-6284053 eileenlucey9@gmail.com

Treasurer: Noel Lucey

Auditor: Sarah Griffin

P.R.O. Jackie Hennessy 00353857684933 profossacce@gmail.com

Youth Officer: Fiona Kissane

Treoraí na Gaeilge: Deirdre Doyle

County Board Delegates: Tim Kissane & Eileen Lucey

DLP Noel Lucey


Gleann Fleisce CCE 2019 - 2020

Chairperson Martina Angland

Vice Chairperson Liz Healy

Secretary: Catherine O'Sullivan 086 8157575 catherine.osullivan1@live.ie

Treasurer: Sheila O Donoghue.

Auditor: Noreen Cashman

P.R.O. Martina Ryle O'Sullivan 087 2971213

Youth Officers: Alison O'Sullivan

Treoraí na Gaeilge: Rosie Healy

DLP Jennifer McCarthy

County Board Delegates: Tadhg & Margaret Creedon


Cill Orglan CCE 2019 - 2020

Chairperson: Sean Crowley

Vice chairperson Mary O'Sullivan

Secretary: Elaine Crowley 0863763438 killorglincce@gmail.com

Treasurer: Deirdre Ui Chathain

Auditor: Emir O'Shea

P.R.O. Clodagh Irwin Owens 086 8040491 killorglincce@gmail.com

Registrar (Membership): Deirdre Keane 085-7326803

Youth Officers: 

Treoraí na Gaeilge: Noreen Gillespie

Child Protection (DLP): Orna Eccles

County Board Delegates: Ireneus Looney & Roisín Looney


Listowel/Duagh CCE 2019 - 2020

Presidents Mary Keogh, Betty Stack

Chairman: Eugene Moriarty

Vice Chairman: Mossie Molyneaux

Secretary: Bob Barkess listowelcomhaltas@gmail.com 086 1629514

Treasurer: Ian O'Shea

Auditor: Michael O'Connell

P.R.O. Jeremy Murphy listowelcomhaltas@gmail.com

Youth Officer: Hannah O'Shea Eoghan Moriarty

DLP: Matt Dean

Treoraí na Gaeilge:

County Board Delegates: John McElligott Catherine Stack


Leic Snámha CCE 2019 - 2020

Hon patron Eamonn Ó Hargáin

Patrons Fr Maurice Brick, Fr McCarthy

President Martin Browne

Vice Presidents: Phil Keane, Pats Keane, Martin Whelan, Sheila Bowler, Thomas Costello, Billy McKenna, Mairead Fernane, Sean O’Connell, Pat Joe Dennehy, Mike Dennehy.

Chairperson Liz O'Keeffe

Vice Chairperson Maura Walsh

Secretary: Anne O'Sullivan 087 6979334 lixnacce@gmail.com

P.R.O. Roisin Rice 087 2374255 tomroisinrice@gmail.com

Treasurer: Mags Faley

Asst treasurer Geraldine Murphy

Auditor: Sonny Egan

Irish language officer TBC

DLP Liz O'Keeffe

Youth Officers: Lisa Mulvihill Emma Faley

County Board Delegates: Anne O'Sullivan Bridie Stack


Baile an Mhuilinn/Lios Tré CCE 2019 - 2020

Chairman: Turlough O'Brien

Vice Chairman: Paul Sexton

Secretary: Amanda Howe 087-7973303 amandaaiden@hotmail.com

Treasurer: Vincent Prendergast

Auditor: Sheila Hurley

P.R.O. Chris Horan 087-6592326 chrishoran99@hotmail.com

Treoraí na Gaeilge: Bernard Cronin

Child Protection D.L.P.- Martina Horan

Youth Officer Shannon Howe.

County Board Delegates: Bernard Cronin & Tim Wrenn


Naomh Bhreandain CCE 2019 - 2020

Chairperson Deirdre Falvey

Vice Chairperson Kathleen Finnegan

Secretary Sean Mulvihill 087 922 8998 seanomaoilmhichil@gmail.com

Treasurer: Cecilia Foley

Auditor: Helena Clifford

PRO Danielle O'Riordan 087 2519591 danielleoriordan1912@gmail.com

Youth Officers: Diarmuid Reilly

Treoraí na Gaeilge: Sean Ó Maoilmhichil

D.LP: Melissa O Riordan

County Board Delegates: Melissa & Danielle O’Riordan


Sliabh Luachra CCE 2019 - 2020

Chairman: Conor Crowley

Vice Chairman: Christy Ó Croinín

Secretary: Jean Counihan +353872921083 jeancounihan@hotmail.com

Membership Katie Uí Shuilleabháin 087 2871357 katieos1@gmail.com

Treasurer: Kieran Browne

Auditor: Patsy Crowley

P.R.O. Joan Brosnan

DLP Officer: DLP: Mairead Brosnan

Youth Officers: Niamh Dalton

Treoraí na Gaeilge: Marion O'Connor

County Board Delegates Jean Counihan, Katie O'Sullivan

 

Sliabh Mish CCE 2019 - 2020

Uachtarán: Ciarán Ó Céileachair

Chairman: Michael O’Shea

Vice Chairperson Eileen Benson

Secretary: Bríd O'Shea 087 9112249 o39sheabrid@yahoo.ie

Assistant Secretary: Marie Power

Treasurer: Jane O’Shea

Assistant Treasurer Noreen Cremin

Auditor: Adrian Flynn

P.R.O. Kiera Fell 087 3385733 kierafell@yahoo.ie

Treoraí na Gaeilge: Robert Fell

County Board Delegates: Noreen Fitzgerald & Emer Lynch

Youth Officer: Emer Lynch John Power

Designated Liaison Person Cailín O'Shea


Craobh Thrá Lí CCE 2019 - 2020

Chairman: Seán Seosamh Ó’ Conchubhair

Vice Chairperson Máirín Ni Shuilleabháin

Secretary: Dawn Uí Chonchubhair 086 0791478 seandawn@eircom.net

Treasurer: Kathleen Hayes

Auditor's: Aoife Ní Chonchubhair

P.R.O. Brian Caball 087-6606693 briancaball2@hotmail.com

Youth Officer

DLP Martin Byrne

Treoraí na Gaeilge: Padraig Mac Fhearghusa

County Board Delegates: Seán Seosamh O’ Conchubhair & John Mason


Tuath Ó Siosta/Neidín CCE 2019 - 2020

Chairman: Michael Duggan

Vice Chairman: John Paul O'Sullivan

Secretary: Helen Brosnan 087-7924535 osullivanhelen55@gmail.com

Treasurer: Sinéad Loftus O’Leary

Auditor: Gretta O’Sullivan

P.R.O. Sheila Rousseau 0871303471 svpking@yahoo.co.uk

Youth Officer: Carmel O’Leary

Treoraí na Gaeilge: Siobhán Loftus O’Leary

County Board Delegates: Michael Duggan & Helen Brosnan

DLP (Child Protection) John Paul O'Sullivan

.