Craobh an Aghasaigh 2020 - 2021

Chairperson: Deirdre Ní Ghrainbhil

Vice Chairperson: Margaret Bean Uí Chathasaigh

Runaí: Áine Uí Ghrainbhil 086-3085378 ainegrainville@gmail.com

Cisteoir: Micheál Grainbhil

P.R.O. Proinnsias Ó Cathasaigh

Oifigí na n-Óg: Ciarán Mac Gearailt

Treoraí na Gaeilge: Aifric Uí Bhrosnacháin

DLP Aoife Ní Ghrainbhil

Teachtaí don bhord Chontae: Áine Uí Ghrainbhil & Michéal Grainbhil

Iniúchóir (Auditor) Doireann Ní Sheaghdha


Baile an Bhuinneánaigh CCE 2020 - 2021

Chairman Robert Stack

Vice Chairperson Finola Fogarty

Secretary Mary Mulvihill 0861995148 mgmulv@eircom.net

Treasurer Betty Joyce

PRO Marie Houlihan 0879542102 mariehoulihanballyb@gmail.com

Auditor Leesha Meehan

Treorai na Gaeilge Orla Holly

Youth Officer Orla Holly

DLP John Dee

Delegates to Co Board Clare Mulvihill, Marie Houlihan, Ann O’ Donnell

Covid Officer Orla Holly


Baile Uí Dhonnchú/Lios Eiltín CCE 2020 - 2021

Chairperson Liz McNamara

Vice Chairperson Helen O'Neill

Secretary Miriam Costello 087-6982711ballydonoghuecce@gmail.com

Treasurer: John Nolan

Auditor: Noel Fennell

P.R.O. Katie McNamara Purcell 0877945158 ballydonoghuecce@gmail.com

DLP Catrina Heffernan

Treoraí na Gaeilge Karen Trench

Youth Officer: -  Darragh Mackessy Ali Cahill

County Board Delegates:  Verona Mackessy John Stack

Covid-19 Officer Elaine Foley


Béal Átha Longfoirt/Tairbeart 2020 - 2021

Chairperson Paula Dunlea

Vice Chairperson Marie O'Donnell

Secretary Helen Flaherty 087 6450 269 Ballylongfordtarbertcce@gmail.com

PRO Fiona Donoghue 0879925240 ballylongfordtarbertcce@gmail.com

Treasurer: Fiona Griffin

Auditor: Annmarie Neville

Treoraí na Gaeilge:

DLP: Yvonne Young

County Board Delegates: Yvonne Young and Eoin O'Neill


Barr na Sriade CCE 2020 - 2021

Chairperson Suzanne Ní Laoighre 

Vice Chairperson Eilish Moriarty

Secretary: Clíona Ní Bhraonáin 087 6863244 clionalibes@gmail.com

Treasurer: Nicola Ni She

Auditor Niamh Casey

P.R.O. Saidbh Ní Bhraonáin saidbhlibes@gmail.com 085 2081586

Offig Na Og Ciara Ní Shé

Treoraí na Gaeilge: Ciara Ní Shé

DLP Cliona Ni Bhraonain

County Board Delegates: Cliona Ni Bhraonain Saidbh Ni Bhraonain


Brosnach CCE 2020 - 2021

Chairperson Gretta Curtin

Vice Chairman Eoin O'Sullivan

Secretary Joanne Lenihan eagleviewbrosna3@gmail.com 087 79 33 766

Treasurer Cathy Murphy

PRO Geraldine O'Sullivan gmcqos13@live.ie 086 33 83 129

Auditor Declan Linehan.

Offig Na Og Jackie Murphy

Treoraí na Gaeilge Joanne Linehan
County Board Delegates Conor Hickey, Geraldine O'Sullivan
DLP Caitlin Ni Mhurchú


An Tochar CCE 2020 - 2021

Chairman: Johnny O’Carroll

Vice Chairperson Mary O'Regan

Secretary: Anne Marie Herlihy 087 1361403 herlihy544@gmail.com

Treasurer: Roisin O'Hanlon

Auditor: Richard Casey

P.R.O. Marie Barrett 0877947720 barrettmarie@yahoo.co.uk

Youth Officer: Siobhan O'Hanlon

Treoraí na Gaeilge: Ciara O'Hanlon

DLP: Roisin O’Hanlon,

Delegates: Mary O'Regan, Mary Yallop


Ceoltóirí na nGleannta 2020 - 2021

Chairman: Maurice Murphy

Vice Chairperson Muireann O Donovan

Secretary: James (Gerry) Smith 086 - 2673577 ceoltoirinaghleanna@gmail.com

Treasurer: Zelda O’ Shea

Auditor: Niamh Burke

P.R.O. Caroline Murphy (086) 170 3932 caroline@womansworld.ie

Youth officer:

County Board Delegates: James Gerry) Smith & Maurice Murphy

DLP Officer Maura King


Cill Chuimín CCE 2020 - 2021

Kilcummin CCE 

Chairperson Geraldine Pigott

Vice Chairman Donal O'Sullivan

Secretary Louise Finnegan, 087 9353254 McGuiremlouise@gmail.com

Treasurer Andy McCarthy

PRO Derek O'Leary derekmoleary@gmail.com 0872662395

DLP Áine Doolan

Auditor Dan Greaney, 

Youth Officer Shauna O'Leary

Irish Officer Donal O'Sullivan

Delegate to County Board Geraldine Pigott/ John Moriarty


Cill Airne CCÉ 2020 - 2021

Killarney CCE

Chairman: Geraldine Guilfoyle

Vice Chairperson Grania Evans

Secretary: Aine Uí Mhangáin 087-9403508 annmanganwoodline@hotmail.com

Treasurer: Gerard Mangan

Auditor: Maureen McMahon O’Leary

P.R.O. Kianan O’Doherty 087 18 13 883 dohertykianan@gmail.com

Youth Officers: Kianan O’Doherty,

Treoraí na Gaeilge: Eoin Ó’Carra

County Board Delegates: Ann Mangan Kianan O’Doherty

Designated Liaison Person Eoin Ó’Carra


Faill Móir CCE 2020 - 2021

Chairman: Andrew Wynton

Vice Chairperson Carmel Moran O'Connor

Secretary Siobhan O'Sullivan 087 2146770 anfhaillmhorcce@gmail.com

Treasurer: Monica Sheehan

Auditor: Timothy Garvey

P.R.O. Ita Ryan Hill itaryan@gmail.com 0851050195

Youth Officers: Seamus Sugrue

Treoraí na Gaeilge: Padraig O’Gairbhí

County Board Delegates: Padraig O’Gairbhí & Timothy Garvey

DLP Tara Kavanagh


Fossa Dhá Míle CCE 2020 - 2021

Chairman: Tim Kissane

Vice Chairman: Mike Cronin

Secretary: Eileen Lucey 087-6284053 eileenlucey9@gmail.com

Treasurer: Noel Lucey

Auditor: Sarah Griffin

P.R.O. Jackie Hennessy 00353857684933 profossacce@gmail.com

Youth Officer: Fiona Kissane

Treoraí na Gaeilge: Deirdre Doyle

County Board Delegates: Tim Kissane & Eileen Lucey

DLP Noel Lucey


Gleann Fleisce CCE 2020 - 2021

Chairperson Martina Angland

Vice Chairperson Micheál Gleeson

Secretary: Catherine O'Sullivan 086 8157575 catherine.osullivan1@live.ie

Treasurer: Sheila O Donoghue.

Auditor: Noreen Cashman

P.R.O. Martina Ryle O'Sullivan 087 2971213

Youth Officers: Alison O'Sullivan

Treoraí na Gaeilge: Rosie Healy

DLP Jennifer McCarthy

County Board Delegates: Tadhg & Margaret Creedon


Listowel/Duagh CCE 2020 - 2021

Chairman: Eugene Moriarty

Vice Chairman: Mossie Molyneaux

Secretary: Bob Barkess listowelcomhaltas@gmail.com 086 1629514

Treasurer: Ian O'Shea

Auditor: Kathleen Walsh

P.R.O. Jeremy Murphy listowelcomhaltas@gmail.com

Youth Officer: Lily Hilliard

DLP: Matt Dean

Treoraí na Gaeilge:

County Board Delegates: John McElligott Imelda Murphy


Leic Snámha CCE 2020 - 2021

Chairperson Liz O'Keeffe

Vice Chairperson Maura Walsh

Secretary: Anne O'Sullivan Fealy 087 6979334 lixnacce@gmail.com

Assistant Secretary Bridie Stack

P.R.O. Sheila Enright 0868639150 prolixnawcce@gmail.com

Treasurer: Mags Faley

Asst treasurer Geraldine Murphy

Auditor: Sonny Egan

Irish language officer Karen Dowling

DLP Liz O'Keeffe

Youth Officers: Ranóg Ní Ghríofa Emma Faley

County Board Delegates: Anne O'Sullivan Fealy Bridie Stack


Baile an Mhuilinn/Lios Tré CCE 2020 - 2021

Chairman: Turlough O'Brien

Vice Chairman: Paul Sexton

Secretary: Louise O'Shea 087 90 41 099 lou.oshea@hotmail.com

Treasurer: Vincent Prendergast

Auditor: Sheila Hurley

P.R.O. Chris Horan 087-6592326 chrishoran99@hotmail.com

Treoraí na Gaeilge: Bernard Cronin

Child Protection D.L.P.- Martina Horan

Youth Officer Shannon Howe.

County Board Delegates: Bernard Cronin & Tim Wrenn


Naomh Bhreandain CCE 2020 - 2021

Chairperson Deirdre Falvey

Vice Chairperson Kathleen Finnegan

Secretary Sean Mulvihill 087 922 8998 seanomaoilmhichil@gmail.com

Treasurer: Cecilia O'Ceallachain

Auditor: Helena Clifford

PRO Danielle O'Riordan 087 2519591 danielleoriordan1912@gmail.com

Youth Officer:

Treoraí na Gaeilge: Sean Ó Maoilmhichil

D.LP: Melissa O Riordan

County Board Delegates: Melissa & Danielle O’Riordan


Sliabh Luachra CCE 2020 - 2021

Chairman: Conor Crowley

Vice Chairman: Christy Ó Croinín

Secretary: Jean Counihan +353872921083 jeancounihan@hotmail.com

Treasurer: Kieran Browne

Auditor: Patsy Crowley

P.R.O. Joan Brosnan 087 15 00 215 sliabhluachracomhaltas@gmail.com

DLP Officer: DLP: Mairead Brosnan

Youth Officers: Niamh Dalton

Treoraí na Gaeilge: Marion O'Connor

County Board Delegates Jean Counihan, Katie O'Sullivan

 

Sliabh Mish CCE 2020 - 2021

Chairman: Michael O’Shea

Vice Chairperson Marie Power

Secretary: Bríd O'Shea 087 9112249 o39sheabrid@yahoo.ie

Treasurer: Jane O’Shea

Auditor: Adrian Flynn

P.R.O. Kiera Fell 087 3385733 kierafell@yahoo.ie

Treoraí na Gaeilge: Robert Fell

County Board Delegates: Fiona Fell & Emer Lynch

Youth Officer: Emer Lynch

Designated Liaison Person Cailín O'Shea


Craobh Thrá Lí CCE 2020 - 2021

Chairman: Seán Seosamh Ó’ Conchubhair

Vice Chairperson John Mason

Secretary: Dawn Uí Chonchubhair 086 0791478 seandawn@eircom.net

Treasurer: Kathleen Hayes

Auditor's: Aoife Ní Chonchubhair

P.R.O. Brian Caball 087-6606693 briancaball2@hotmail.com

Youth Officer

DLP Martin Byrne

Treoraí na Gaeilge: Padraig Mac Fhearghusa

County Board Delegates: John Mason Donal Tydings


Tuath Ó Siosta/Neidín CCE 2020 - 2021

Chairman: Michael Duggan

Vice Chairman: John Paul O'Sullivan

Secretary: Helen Brosnan 087-7924535 osullivanhelen55@gmail.com

Treasurer: Sinéad Loftus O’Leary

Auditor: Gretta O’Sullivan

P.R.O. Sheila Rousseau 0871303471 svpking@yahoo.co.uk

Youth Officer: Carmel O’Leary

Treoraí na Gaeilge: Siobhán Loftus O’Leary

County Board Delegates: Michael Duggan & Helen Brosnan

DLP (Child Protection) John Paul O'Sullivan

.