Fleadh Cheoil Na Mumhan 2016

Lios Tuathail

 

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Cushla Murphy, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Brid Mc Magh, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

2nd Ellen O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

rec Áine Ní Bhuachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Orla O'Connor, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Blaithín Kennedy, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

rec Clodagh Ní Cheallaigh, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Darragh Curtin, CCÉ, Brosna, Ciarraí

2nd Rebecca Mc Carthy-Kent, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

rec Lucia Mac Partlin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Joseph Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

2nd Kieran Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

rec Jamie Garrihy, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Cathal Mac Grianna, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Ciara Tighe, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Keelan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Colm Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Neilus Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

rec Cathal Ó Riain, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Caoimhe Millar, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Aisling Hunt, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Philip Shine, CCÉ, Séipeál na Carraige, Corcaigh

 

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Rebecca Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

2nd Martin Frawley, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

rec Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Aideen Quinlan, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach, Clár

rec James Kelly, CCÉ, Lissycasey Ballynacally, Clár

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Conor Ó hAirtnéada, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

rec Emma Ní Mhúineacháin, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Ian O' Connor, CCÉ, Caladh an Treoigh, Luimneach

rec James Dillon, CCÉ, Listowel, Ciarraí

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Andrea Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Dónal de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

3rd Caoimhe Ní Icí, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Blaithín Kennedy, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

rec Colm Ó Meachair, Cúil Aodha Maigh Chromtha Co Chorcaí

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Suzanne Curtin, CCÉ, Brosna, Ciarraí

2nd Jana Mc Carthy-Kent, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

3rd Caoimhe Ní Rámhnaill, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann


 

 

5A Cáirdín Piano / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Áine Ní Shiócháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Micheál Ó Maoldomnaigh, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

5B Cáirdín Piano / Piano Accordion (12-15)

1st Fergal Ó Conchubhair, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Breandán de Paor, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Andrew Collins, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

5C Cáirdín Piano / Piano Accordion (15-18)

1st Alex Black, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Denise Palmer, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Sinéad Ní Loingsigh, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

5D Cáirdín Piano / Piano Accordion (O18)

1st Jason Turk, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Marian Cournane, CCÉ, Foilmore, Ciarraí

rec Éamon Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Caleb Mahony, CCÉ, Croisín, Clár

rec Gráinne Ni hEachthighearn, CCÉ, Eochaill, Corcaigh

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Donagh Mc Elligott, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

rec Olive O'Mahony, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Clara Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

2nd Aoibheann Queally, CCÉ, Croisín, Clár

rec Sinéad Mulqueen, CCÉ, An Tulach, Clár


 

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Cian Smith, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Ferghus Breathnach, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Éamonn Ó Meachair, Cúil Aodha Maigh Chromtha Co Chorcaí

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

rec Ódran Ó Fuirlinge, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Timmy Flaherty, CCÉ, Ballylongford/Tarbert, Ciarraí

3rd Morgan Sayers, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Cillian de Róiste, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Micheál Binéid, CCÉ, Garraí Eoin, Luimneach

rec Ryan Behnke, Golf Links Road, Castletroy, Co. Limerick

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Aoife Ní Chonghaile, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

2nd Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Lily O'Connor, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Dearbhla Creaven, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

rec Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Gráinne Ní Bhuachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Caoimhe Nic Ghiobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

rec Síofra Nic Dhroighnean, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________


 

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st Liam Mac Thomáis, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd Steven O'Sullivan, CCÉ, Cill Orglan, Ciarraí

3rd Séan Ó Siocháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Arlene O'Sullivan, CCÉ, Inis Diomáin, Clár

2nd Pádraig Mac Ionnrachtaigh, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Pauline Callinan, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Cathal Mc Carthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Tadg de Nógla, Ballymacmoy Killavullen Mallow Co Cork

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Eoin Turner, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Evin O'Regan, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

rec Tadhg Ó Scannlán, Trá Lí, Co. Chiarraí

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Colm Lawlor, CCÉ, Seán Ó Ceallanáin, Tiobraid Árann

2nd Darragh Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

rec Seán Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Timmy Flaherty, CCÉ, Ballylongford/Tarbert, Ciarraí

2nd Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Diarmuid Ó Ceallaigh, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Gearóid Curtin, CCÉ, Brosna, Ciarraí

2nd Richie Delahunty, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

rec Brian Ó Scannail, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach


 

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Evin O Regan, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

2nd Diarmuid Mac an Bhaird, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Jack Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Prionsias Ó Bearáin, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

2nd Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

rec Darragh Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Timmy Flaherty, CCÉ, Ballylongford/Tarbert, Ciarraí

2nd Darragh Ó Ciardha Cinnéide, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

rec Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st Richie Delahunty, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

2nd Eugina O'Sullivan, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Conor Ó Buaighe, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Áine Ní Shíocháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Éabha Mc Inerney, CCÉ, An Tulach, Clár

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

2nd Pádraig Ó hAirtnéide, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

rec Ailbhe Doherty, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Colm Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Cáitríona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór, Luimneach

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Rebecca Mc Carthy-Kent, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

2nd Hannah Collins, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

3rd Odharna Ni Dhomhnallain, CCÉ, Inis Diomáin, Clár


 

 

13A Mileoideon / Melodeon (Faoi 12)

1st Jamie Garrihy, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Kieran Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

rec Art Ó Mearain, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

13B Mileoideon / Melodeon (12-15)

1st Keelan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Cathal Mac Grianna, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

rec Davan Livingstone, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

 

13C Mileoideon / Melodeon (15-18)

1st Colm Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Neilus Mackessy, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

rec Emma Corbett, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

 

13D Mileoideon / Melodeon (O18)

1st Diarmuid Ó Meachair, Cúil Aodha Maigh Chromtha Co Chorcaí

2nd Daithí Céitinn, CCÉ, Séipeál na Carraige, Corcaigh

3rd Stephen Hale, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

 

14A Rogha Ghléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Evin O'Regan, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

2nd Áine De Grás, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Diarmuid Mac an Bháird, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

14B Rogha Ghléas / Miscellaneous (12-15)

1st Fionn Ó hAnluain, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Prionsias Ó Bearáin, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

 

14C Rogha Ghléas / Miscellaneous (15-18)

1st Sarah O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Timmy Flaherty, CCÉ, Ballylongford/Tarbert, Ciarraí

rec Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

14D Rogha Ghléas / Miscellaneous (O18)

1st Richie Delahunty, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann


 

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Éabha Mc Inerney, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Ellen Ní Dhuibhir, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

rec Dearbhla Kelly, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Eibhlín Ní Mhainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

2nd Jessica Nea, CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

rec Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Seán Doherty, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

2nd Gráinne Ní Bhuachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

rec Cáitríona O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Sineád Mulqueen, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Gearóid Mc Namara, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Concobhar Ó Linneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

16A Bodhrán / Bodhrán (Faoi 12)

1st Eoghan Cawley, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Seán Ó Déiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Cathal Ó Donnchú, CCÉ, An Ráth, Corcaigh

 

16B Bodhrán / Bodhrán (12-15)

1st Dylan Quinn, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

2nd Treasa Ní Mheachair, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

rec Paul Nolan, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

 

16C Bodhrán / Bodhrán (15-18)

1st Olive O'Mahony, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Eoghan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

rec Seamus Ó Conchubháir, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

 

16D Bodhrán / Bodhrán (O18)

1st Niamh Fennell, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Niall Carey, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

rec Séamus Ó Linneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh


 

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (Faoi 12)

1st Caleb Mahony, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Seán Ó Déiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Eoin Turner, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (12-15)

1st Andrew Collins, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Callum Beirne, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Briain Ó Cearrúil, CCÉ, Cloich na Coillte, Corcaigh

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (15-18)

1st Sorcha de Búrca, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Conor Ó hAirtnéada, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

rec Seán Meaney, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (O18)

1st Ivana Nic Mhathúna, CCÉ, Doora Barefield, Clár

2nd Laura Ní Shíthigh, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Gerard Hurley, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Bríd Mc Magh, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

rec Cushla Murphy, CCÉ, An Tulach, Clár

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Emma Nesbitt, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

rec Séamus O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Sarah O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

rec Zoe Whelan, CCÉ, Cora Finne, Clár

 

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Darragh Curtin, CCÉ, Brosna, Ciarraí

2nd Maura O'Brien, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

rec Megan O'Connor, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí


 

 

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st Cian Smith, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Éamonn Ó Meachair, Cúil Aodha Maigh Chromtha Co Chorcaí

3rd Liam Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Ódran Ó Fuirlinge, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

rec Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Timmy Flaherty, CCÉ, Ballylongford/Tarbert, Ciarraí

rec Morgan Sayers, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st Ryan Behnke, Golf Links Road, Castletroy, Co. Limerick

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Rebecca Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

2nd Martin Frawley, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

rec Hannah Hurley West, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Clár Ní Mhurchú, CCÉ, Craobh Naomh Mhichíl, Luimneach

2nd Emma Binions, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

rec David Barry, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Máire Ní Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Fiona Fell, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

rec Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Cailín O'Shea, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

2nd Cillian Boyd, Kilmaley, Clár

3rd Jana Mc Carthy-Kent, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge


 

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Cáitlín Gloeckner, CCÉ, Cathair Port Láirge, Port Láirge

rec Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Evan Gloeckner, CCÉ, Cathair Port Láirge, Port Láirge

2nd Clár Ní Mhurchú, CCÉ, Craobh Naomh Mhichíl, Luimneach

rec Emma Binions, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

 

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

rec Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Jana Mc Carthy-Kent, CCÉ, Craobh Thrá Mhór, Port Láirge

3rd Marie Fitzgerald, CCÉ, Inis Diomáin, Clár

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

rec Órla Ní Bheinéis, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (12-15)

1st Dearbhla Creaven, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Clodagh Murphy, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

rec Tríona Nyhan, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (15-18)

1st Síofra Ní Dhroighnean, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Gráinne Ní Bhuachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

rec Caoimhe Nic Ghiobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

22D Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (O18)

1st Ceiline Ní Mheadhra, CCÉ, Caladh an Treoigh, Luimneach


 

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Caleb Mahony, Eanna Gantley, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Eileen Costello, Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

rec Fergus Breathnach, Seán Ó Eachthigheirn, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Cian Ó Dálaigh, Liam Ó Múineacháin, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Áine Murphy, Cónal Egan, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Cathal Mac Grianna, Ciarán Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Emma Corbett, Thomas Ahern, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Cian O'Sullivan, Séan Kelliher, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí, Ciarraí

rec Donagh McElligott, Fionnuala Trench, CCÉ, Leac Snámha/Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Lucia Mac Partlin, Mike Walsh, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann, & Mary Street Cork

2nd Cailín O'Shea, Robert Fell, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

rec Lisa Ní Sheighin, Muireann Ní Icí, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Caleb Mahony, Eanna Gantley, Liam Clancy, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Diarmuid Mac an Bháird, Fergus Breathnach, Seán Ó Eachthigheirn, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Amy Harte, Anna Collins, Chloe Harte, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Aisling Mc Mahon, Cliona Donnellan, Lily O'Connor, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd James Kelly, Roisin Clancy, Shona O'Halloran, CCÉ, Croisín/Ballynacally Lissycasey, Clár

rec Ali Cahill, Conor Heaphy, Saoirse Cahill, CCÉ, Ballydonoghue/Lisselton, Ciarraí

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Donagh McElligott, Lorraine Nash, Orla O'Connor, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Arlene O'Sullivan, Niamh Ní Cheannabháin, Rachel O'Dea, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Inis Díomáin, Clár

rec Caoimhe Nic Ghiobúin, Gearóid Ó hAirtnéide, Ruairí Ó Conchubhair, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Barry Heagney, Ross O'Donavan, Seán Doherty, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Alannah Ní Chíosáin, Lisa Mulvihill, Nicole Ní Dhubhshláine, CCÉ, Leac Snámha/Craobh an Aghasaigh, Ciarraí

rec Cailín O'Shea, Micheál O'Shea, Robert Fell, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st Inis Óg, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Tulog, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Crossfields Céilí Band, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Cois na hAbhna, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Tulóg, CCÉ, An Tulach, Clár

rec Teampall an Ghleanntáin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Crossfields Céilí Band, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Inis Óg, CCÉ, Cora Finne, Clár

rec Skibbereen CCÉ, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Banna Ceoil Bothar na Tulaí, Inis, Co.an Chláir

2nd Brosna Céilí Band, CCÉ, Brosna, Ciarraí

rec Tigh Na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Ceoltóirí Mhúscraí - Cois Bríde, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Inis Óg, CCÉ, Cora Finne, Clár

3rd Ceoltóirí Chrónáin, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Ceoltóirí Cill Ónáin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Tigh Na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

rec Skibbereen CCÉ, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Burren, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Ceoltóirí Mhúscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Tigh Na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Ceoltóirí Knockfennell, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Béal Átha an Spidéal, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Teampall an Ghleanntáin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach


 

 

27F Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Band (Faoi 18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

27D Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Band (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

28F Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Band (Faoi 18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

28D Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Band (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

29F Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Band (Faoi 18)

1st Miaghne Banna Máirseála, Miaghne, Thurles, Co. Tipperary

 

29D Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Band (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

30E Bannaí Máirseála, Píb / Pipe Marching Band (Aon Aois/Any Age)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________


 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (Faoi 12)

1st Molly Ní Shíthigh, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (12-15)

1st Ríona Ní Chadhain, CCÉ, Craobh Ghaeltacht na nDéise, Port Láirge

2nd Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Mainistir Fhear Maí Co Chorcaí

rec Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (15-18)

1st Maebh Ní Dhuinnín, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Danielle Ní Chéilleachair, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Niamh Ní Cheannabháin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (O18)

1st Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna, Clár

2nd Eibhlín Ní Bhrúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Cáit Ryan, CCÉ, Seán Ó Ceallanáin, Tiobraid Árann

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Mainistir Fhear Maí Co Chorcaí

2nd Darragh Ó Ríagáin, 5 Gort Na hEornan, An Rinn, Co. Waterford

rec Lucás O' Chéilleacháir, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (12-15)

1st Liam Ó Brúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Manus Ó hÉanáin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

rec Mark Ó Laoire, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

 

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (15-18)

1st Proinnsias Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

2nd Trevor Ó hÉalaithe, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (O18)

1st Seosamh Ó Criodáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Liam O Cinneide, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

rec Dáithí Ó Riordáin, Kilmore, Granagh, Co. Limerick

 

33A Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Cáit Ní Chonchúir, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Cáit Ní Shúilleabháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

rec Alison Ní Dháibhis, CCÉ, Cluain Chreadhail, Luimneach

 

33B Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Cailín Nic Thréinir, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Edel Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

rec Angela Seymour, Killaloe, Co. an Chláir

 

33C Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Mary Meagher, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Sinéad Quinn, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

rec Michelle Ní Shuilleabháin, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

 

33D Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna, Clár

2nd Aishling O'Hanlon, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

rec Cáit Ryan, CCÉ, Seán Ó Ceallanáin, Tiobraid Árann

 

34A Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (Faoi 12)

1st Eoghan Cawley, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Liam Clancy, CCÉ, Croisín, Clár

rec Shane O'Sullivan, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

34B Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (12-15)

1st Jack Ó hÉalaithe, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd John Power, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

rec Liam Randles, CCÉ, Cill Chuimín, Ciarraí

 

34C Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (15-18)

1st Donagh McElligott, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Proinnsias Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

rec Eoin de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

 

34D Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (O18)

1st Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

2nd Gearóid Ó Ruairc, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

rec Seosamh Ó Criodáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh


 

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Kellianne French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Ciarán Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Pádraig Ó hAirtnéide, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Nell McCarthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Dáithí de Búrca, CCÉ, Craobh Naomh Mhichíl, Luimneach

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Tomás Ó Mainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

2nd Proinnsias Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

rec Dónal Óg Hunt, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

2nd Seán Ó Riordáin, Kilmore, Granagh, Co. Limerick

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Liam Clancy, CCÉ, Croisín, Clár

2nd Maria Jones, CCÉ, Clochliath, Clár

rec Ciarán Ó Slatarra, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Liam Ó Brúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Joan O'Donovan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Liam Randles, CCÉ, Cill Chuimín, Ciarraí

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Donagh Mc Elligott, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Proinnsias Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

rec Laura Chaplin, CCÉ, East Clare, Clár

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Clochliath, Clár

2nd Bernadette Collins O'Shea, CCÉ, Seipeal na Carraige, Corcaigh

rec Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí


 

 

37E Amhrán Nua Cheaptha (Gaeilge) / Newly Composed Song (Irish) (Aon Aois/Any Age)

1st Neil Brosnan "Suantrí Ríonaí", CCÉ, Listowel, Ciarraí

2nd Dáithí Ó Riordáin "Is Áluinn Ċnoc An Fhirrine", Kilmore, Granagh, Co. Limerick

rec Meadhbh Nic Ghearailt " Ár d'Tír Áluinn Fhéin", CCÉ, Craobh Ghaeltacht na nDéise, Port Láirge

 

38E Newly Composed Song (English) / Amhrán Nua Cheaptha (Béarla) (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Múimhneacháin "The Man Who Invented the Wheel", CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Muiris Carrig "Made in Japan", CCÉ, An Gleann, Luimneach

rec Neil Brosnan "Winter Girl", CCÉ, Listowel, Ciarraí

 

39E Píosa Ceoil Nua Cheaptha / Newly Composed Tune (Aon Aois/Any Age)

1st Graeme Sargent "The Devil's Bit", CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

2nd Natasha Ó Bhriain "Father Jerry's Journey", CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

rec Sarah O'Gorman"Granny's Favourite", CCÉ, Craobh na gComarach,Port Láirge


 

 

40A Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (Faoi 12)

1st CCÉ Chronáin, Bóthar Buí - Cross Reel, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Caisleán Nua, High Cauled Cap, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

rec Cill Airne, Spa, Cross Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

40B Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (12-15)

1st Caisleán Nua, Cross Reel, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

2nd Cill Airne, Spa (Melissa), Cross Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

rec Cill Airne, Spa (Clodagh), Cross Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

40C Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (15-18)

1st Ros Cré, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd Teampall an Ghleanntáin (A) - Eight Hand Jig, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Caisleán Nua, St. Patrick's Day., CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

40D Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (O18)

1st Na Bricí, Trip to the cottage, Na Bricí, Port Láirge

2nd Sliabh gCua, High Cauled Cap, Sliabh gCua, Port Láirge

rec Caisleán Nua, Cross Reel, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

41A Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (Faoi 12)

1st Teampall an Ghleanntáin - High Cauled Cap, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

41B Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (12-15)

1st Cill Airne, Trip to the Cottage, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Teampall an Ghleanntáin - Eight Hand Jig, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

41C Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (15-18)

1st CCÉ An Sciobairín, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

41D Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (O18)

1st Teampall an Ghleanntáin (A) - Eight Hand Jig, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Teampall an Ghleanntáin (B) - High Cauled Cap, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach


 

 

42A Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (Faoi 12)

1st Caisleán Nua, Four Hand Reel, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

2nd Cill Airne, Spa, (Laura) 4 Hand Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

rec Caisleán Nua, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

42B Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (12-15)

1st Cill Airne, Spa (Clodagh), Humours of Bandon, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd CCÉ Chronáin, Humours of Bandon, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

rec Caisleán Nua, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

42C Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (15-18)

1st Ros Cré, Humours of Bandon, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd CCÉ An Sciobairín, Joan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

rec Ros Cré, Humours of Bandon, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

42D Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (O18)

1st Caisleán Nua, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

2nd Caisleán Nua, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

43A Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (Faoi 12)

1st Cill Airne, Humours of Bandon, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart (4hand reel), CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

3rd Ardacha/Carraigchiarraí (B) - Four Hand Reel, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

 

43B Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (12-15)

1st CCÉ, Teampall an Ghleanntáin - Humours of Bandon, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Cill Airne, (Liam), Humours of Bandon, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Cill Airne, (Nathan), Humours of Bandon, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

43C Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (15-18)

1st CCÉ An Sciobairín Team Brian, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd CCÉ An Sciobairín- Pádraig, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

43D Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (O18)

1st Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart (Humours of Bandon), CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd CCÉ, Teampall an Ghleanntáin (A) - Humours of Bandon, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach


 

 

44A Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (Faoi 12)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach,Orange & Green, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

2nd Cnoc Na Gaoithe (Team B) Caledonian, CCÉ, An Tulach, Clár

rec CCÉ Sráid an Mhuilinn Cullen - Caledonian Set, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

44B Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (12-15)

1st Cnoc Na Gaoithe, Caledonian, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd St Maura's HFL, Plain Set, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec CCE Sráid an Mhuilinn, Millstreet Corcra - Cavan Reel, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

44C Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (15-18)

1st Cill Chuimín, Plain Set, CCÉ, Cill Chuimín, Ciarraí

2nd Sliabh Luachra, Camp Set, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

rec Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, Kilfenra Set, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

 

44D Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (O18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, Ballykeal Set, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

2nd Caisleán Nua, Cavan Reel, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

rec Seit Inis Cathaigh, HFL, Plain Set, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

 

45A Rince Seit / Full Set (Mixed) (Faoi 12)

1st St Brendan's HFL, Plain Set, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd CCÉ Chronáin Oileáin Breac - Plain Set, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

rec CCÉ Chronáin Ruhill - Caledonian, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

45B Rince Seit / Full Set (Mixed) (12-15)

1st CCÉ Chronáin, An Gníomh - Plain Set, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Cill Airne, Spa, Lios Uí Bhígin, Lakyle Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

rec Cill Airne, Spa, Tír na bPoll, Caledonian Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

45C Rince Seit / Full Set (Mixed) (15-18)

1st Cill Chuimín, Metal Bridge Lancers, CCÉ, Cill Chuimín, Ciarraí

2nd St John's HFL, Plain Set, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Cill Airne, Spa, Sidmouth Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

45D Rince Seit / Full Set (Mixed) (O18)

1st Raecaol, Corballa Set, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

2nd Cill Airne, Spa, Chorca Dhuibhne Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

rec Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, Plain Set, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár


 

 

46F Rince Leath-Seit / Half Set (Mixed) (Faoi 18)

1st Rithim an Chláir: Sráid na Cathrach, Loughgraney Half Set, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

2nd Cill Chuimín, Kildownet Half Set, CCÉ, Cill Chuimín, Ciarraí

rec Cill Airne, Spa, Dromgarrif Half Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

46D Rince Leath-Seit / Half Set (Mixed) (O18)

1st Cill Airne, Spa, Ballyroan Half Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Rinceoirí an Chláir, Mullagh Half Set, Lissycasey, Co. an Chláir

rec Teampall an Ghleanntáin - Listowel Half-Set, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

47L Rince Seit / Full Set (Mixed) (O35)

1st Rinceoirí An Tulach, Caledonian Set., CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Rinceoirí an Chláir, Caledonian Set, Lissycasey, Co. an Chláir

rec Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

 

48A Rince ar an Sean Nós (Faoi 12)

1st Seán Ó Caoimh, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

2nd Julia Cooper, CCÉ, Barr Na Sráide, Ciarraí

rec Heather Ní Airtnéide, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

48B Rince ar an Sean Nós (12-15)

1st Cian Mac an Bháird, CCÉ, Cluain Chreadhail, Luimneach

2nd Eoin Ó Cillín, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Elizabeth Mc Guire, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

48C Rince ar an Sean Nós (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Ciara Corbett, CCÉ, Cora Finne, Clár

rec Victoria Breathnach, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

48D Rince ar an Sean Nós (O18)

1st Ann Marie Nelligan, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Kieran Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

rec Aisling Vaughan, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh


 

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Darragh Ó Mathúna, CCÉ, Cloich na Coillte, Corcaigh

Q Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Gráinne de Grás Colbaird, CCÉ, Maigh Rua / An Cheapach-Mhór

Q Laoise Ní Chinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

Q Tadhg Ó Laoire, Cill na Móna, Clár

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Sineád Ní Rinn, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

Q Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Bríd Fitzgerald, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

Q Naoise Forrestal, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

Q Rachel Ní Dhálaigh, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Seoda Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

Q Oisín Forrestal, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

Q Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Caoimhe Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

Q Muireann Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

Q Oisín Ó Síocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

Q Laura Donoghue, CCÉ, East Clare, Clár

Q Conchúir Ó Seanachain, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Liam Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Cáitríona Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Laura Ní Dhonnchaidh, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

Q Maria Moloney, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

Q Daithí Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh


 

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Clodagh Ní Aicéad, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Anthony O'Sullivan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

3rd Muiris Ó Buitiméir, CCÉ, Dúnmanomhuí, Corcaigh

 

50B Storytelling (12-15)

1st Diarmuid Ó Croinín, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Seán Ó Duilliúin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

3rd Robert Dunne, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

50C Storytelling (15-18)

1st Brídelle Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

50D Storytelling (O18)

1st Dic Béimis, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Barra De Cogán, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Sineád Ní Rinn, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

2nd Neasa Ní Ainifein, An Ruadhan, Clár

3rd Clodagh Ní Aicéad, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Caoimhe Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

2nd Muireann Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Clár

3rd Eimear Watson, CCÉ, East Clare, Clár

 

51C Scéalaíocht (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

51D Scéalaíocht (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________